صفحه اصلی

دوره های آموزشی

زبان آموزان

اساتید

خدمات آنلاین

فروشگاه کتاب

اعطای نمایندگی

درباره اسپیکان

تماس با ما

مقالات زبان آلمانی
ورود ثبت

ورود

آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان
مشکلات در یادگیری تلفظ آلمانی | آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان

بطور کلی همه فارسی زبانان با توجه به تجربیات خود در زبان مادری مشکلات متعددی را به صورت مشترک در تلفظ حروف زبان آلمانی دارند که مهمترین این مشکلات عبارتند از:

مشکل در ادای حروف صدادار

در زبان فارسی مجموعاً شش حرف صدادار وجود دارد که با آنها آوا ساخته می شود حتی بدون اینکه با ساختار آنها آشنا باشیم، اما در زبان آلمانی ترکیب های بسیار بیشتری از آواهای صدادار وجود دارد که درک این ساختارها معمولا برای فارسی زبانان بسیار دشوار است. در زبان آلمانی بیشتر این ساختارها از ترکیب آواهای صدادار با هم به وجود می آیند که درک آنها نیاز به تمرین های فراوانی دارد. یکی از شایع ترین اشتباهات در یادگیری حروف صدادار زبان آلمانی، تبدیل کردن آنها به نزدیک ترین آوا در زبان فارسی است که این کار باعث می شود شما لهجه بسیار شدید فارسی داشته باشید.پس توصیه می کنیم از یادگرفتن تلفظ حروف آلمانی به صورت فارسی خودداری کنید.

مشکل در ادای حروف بی صدا

مشکل در تلفظ حروف بی صدا زبان آلمانی به مراتب کمتر از حروف باصدا است چرا که درصد زیادی از آنها معادل های دقیق فارسی دارند. با این حال باید در مورد تعداد محدودی که فاقد معادل در زبان فارسی هستند دقت کنید. سعی کنید این آواها را تا جای ممکن مشابه صدای واقعی تلفظ کنید.

مشکل در ادا کردن چند حرف بی صدا پشت سر هم

در زبان فارسی ما معمولا از دو حرف بی صدا پشت سر هم بدون حرف صدادار یا دو حرف بی صدا در ابتدای واژه بدون حرف صدادار استفاده نمی کنیم، اما در زبان آلمانی هر دوی این حالت ها اتفاق می افتند. به صورت پیش فرض ممکن است شما یک حرف صدادار (معمولا کسره) را بین دو حرف بی صدا اضافه کنید تا آنها را به راحتی تلفظ کنید اما باید با تمرین و تکرار این عادت ها را از بین ببرید.

عدم درک استرس یا تاکید در تلفظ کلمات و جملات

درک استرس در زبان آلمانی بسیار مهم می باشد زیرا می توانند در بیان درست واژه ها تاثیرگذار باشد. در واقع استرس به نوعی تغییر فرکانس (زیر و بم کردن) صداهاست و می تواند بر روی هر آوای صداداری قرار بگیرد. در زبان فارسی با لهجه های مختلف گاهی استرس واژه را نیز تغییر می دهد.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
در حال حاضر هیچ پیامی جهت نمایش وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره آموزشگاه زبان اسپیکان

آموزشگاه زبان های خارجی اسپیکان در سال 1390 با اخذ مجوز فعالیت از وزارت آموزش و پرورش کشور فعالیت خود را در شهر تهران با تشکیل دپارتمانی از متخصصین عرصه مدیریت و آموزش زبان های خارجی و با هدف ارتقاء سطح آموزشی جامعه و با تاکید بر سیاست کیفی سازی آغاز نموده است.

ارتباط با آموزشگاه زبان اسپیکان

شعبه مرکزی (یوسف آباد):
تهران، یوسف آباد، ضلع شمال شرقی میدان سلماس، کوچه دهم، پلاک 91
تلفن: 02188017039 | 02188636409 | 02188637534


شعبه شرق (تهرانپارس):
تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ، بین خیابان کیخسروی و رشید،پلاک 54
تلفن: 02177742004 | 02177743257